Nasıl Yapıyoruz?

Uyumlu model araç listesindeki araçların Ecu ve Body lerinde cruise control ile gerekli yazılım ve donanımlar mevcut şekilde FABRİKADAN çıkıyor.
Fakat pazarlama ve satış politikası gereği cruise control özelliği genelde en full versiyonlarda opsiyonel veya standart olarak satılıyor.
Daha alt bazı modellerde  aynı ecu ve body computer kullanıldığı için bu özellik mevcut fakat PASİF olarak satılıyor.
Bizim yaptığımız işlem basit olarak sinyal kol altına resimdeki cruise control kolunu montaj edip gerekli kablo soket bağlantısını yaptıktan sonra bilgisayar bağlantısı ile AKTİF ediyoruz.

 

Bu işin güvenilir ,  sorunsuz , kullanışlı , basit en önemlisi de ekonomik olması açısından Peugeot-Citroen cruise control kollarını kullanıyoruz. Alfa 146 ,147 Stilo kolları Fiat grubu araçlar için uyumlu fakat piyasada malesef çok zor bulunuyor ve maliyeti yüksek çıkıyor. Uyumlu model listesindeki araçlara Fiat orjinal kol ile de montaj yapmaktayız fakat sinyal silecek kol grubu değişmesi gerektiği ve hava yastığı sökülmesi gerektiği için maliyeti çok yüksek fiyatlara çıkıyor. Fiat Linea’nın cruise control kol grubu 1800 TL civarında Montaj , tesisat ve aktivasyonlar ile birlikte 2100 lira tutuyor.

Lineanın Tüm modellerinde Cruise control ile ilgili hiç bir alt yapı tesisat bulunmamaktadır. Takılan kol ile Ecu arasına haberleşme sinyal kablosu çekmekte ve ecuya ilgili yerlere orjinal pin ile giriş yapmaktayız. Fakat Doblo Punto ve Fiorinolarda sinyal kolu soketine kadar cruise control tesisatı bulunmaktadır. Yani Orjinal cruise controllü sinyal ünitesi ile değiştirilip bilgisayar bağlantısı ile aktif edilirse sorunsuz çalışmaktadır.